Specifications for product:
| DA-250FH | |
|---|---|
| Power source | 220 – 240 V AC, 50 / 60 Hz |
| Power / current consumption | 200 W (EN standard) |
| Frequency response | 20 Hz – 20 kHz |
| Rated output | 4 x 250 W (70 V/100 V) |
| Operating temperature | -10°C to +40°C |
| Finish | Aluminium, Steel plate, black |
| Dimensions | 482 x 44 x 401.8 mm (W x H x D) |
| Weight | 6.8 kg |
| Distortion | < 0.1 % (at 1 kHz) |
| S/N ratio | 100 dB(A) (A-weighted) |
| Number of channels | 4 |
| Indicator | Power (blue) x 1, Input (green) x 2, Output (yellow) x 2, Peak (red) x 2, Protect (red) x 2 |






















